Dnes je pondělí 21. ledna 2019   ::   svátek má Běla   ::   světec dne sv. Anežka Římská, panna a mučednice

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

21. ledna 2019

sv. Anežka Římská, panna a mučednice

+ r. 304

Měla 12 let, byla ještě dítě, ale svou statečností předčila muže. Věrna Kristu se nenechala přinutit k obětování kadidla bohyni Vestě a věříc v pomoc svého nebeského snoubence nezalekla se zhýralců, kterými jí hrozili. Syn prefekta, který jediný se opovážil k ní přiblížit, padl mrtev. Jeho otec slíbil, že uvěří, bude-li mu vrácen život. Stalo se tak po Anežčině modlitbě. Ona však byla udána u jiného soudce z čarodějnictví a z jeho rozsudku popravena. "Přijmi Ježíši mou duši, za kterou jsi podstoupil bolestnou smrt", to byla poslední její slova. Naříkajícím rodičům se později zjevila ozářena nebeskou slávou, s bělostným beránkem po boku.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz