Dnes je úterý 21. srpna 2018   ::   svátek má Bernard   ::   světec dne sv. Pius X., papež

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

21. srpna 2018

sv. Pius X., papež

+ r. 1914

Občanským jménem Josef Sarto, byl druhým z deseti dětí chudé rodiny v Riese. Byl vždy laskavý, taktní a mírný. Božím řízením se z venkovského kněze stal biskupem v Mantově, benátským patriarchou a nakonec pastýřem celé Církve. Byl tak věrný chudobě, že když měl jet na konkláve, musil si peníze na vlak do Říma vypůjčit. Jako papež si za heslo své vlády určil "Obnovit vše v Kristu" a naplnil je skutkem v prostotě ducha, chudobě a statečnosti, kterými rozněcoval mezi věřícími křesťanský život a energicky bojoval proti šířícím se bludům. Učinil mnohé reformy, je mu adresován i vděk dětí za zavedení 1. sv. přijímání již v dětském věku. Důležitá rozhodnutí předkládal dříve v modlitbě Spasiteli.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz