Dnes je pátek 21. září 2018   ::   svátek má Oleg   ::   světec dne sv. Matouš, apoštol a evangelista

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

21. září 2018

sv. Matouš, apoštol a evangelista

Pocházel z Kafarnau a měl opovrhované povolání, protože v něm bylo více dravě hrabivého, než dovoleného, byl celník, a tedy považován za veřejného hříšníka. Jeho jméno bylo Levi. Ježíš jej povolal přímo z celnice a on opustil všechno a šel za ním. Místo Levi se začal nazývat Matouš, tj. "Boží dar". Evangelium sepsal nářečím aramejským pro svoje krajany, židokřesťany, a snažil se dokázat jim, že co předpověděli proroci, to se vyplnilo na Ježíši Kristu. Radostné poselství hlásal podle tradice na Východě, v Sýrii, v Persii a v Ethiopii. V Ethiopii pokřtil a utvrzoval ve věrnosti Kristu královskou dceru, kterou její strýc, stav se králem, chtěl za manželku. Byl proto zavražděn oštěpem.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz