Dnes je středa 12. prosince 2018   ::   svátek má Dana   ::   světec dne sv. Jana Františka de Chantal, řeholnice

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

12. prosince 2018

sv. Jana Františka de Chantal, řeholnice

+ r. 1641

Ve 20 letech se provdala za barona a byla vzornou a skromnou manželkou. K věrné službě Bohu vedla všechny v domě. Byla štědrá k chudým a jejich dotěrnost obhajovala slovy: "Vždyť i já každou chvíli žebrám před dobrotivým Bohem a on mou dotěrnost snáší také." Měla 6 dětí a bylo jí teprve 28 let, když její manžel byl na honu postřelen a zemřel. Odevzdala se do Boží vůle a trpělivě snášela i mnohá příkoří v domě svého tchána žijícího s družkou. Potajnu konala tuhá pokání a ošetřovala nejubožejší žebráky, ve kterých viděla Krista. V 38 letech přijala od Fr. Saleského řeholní roucho a s ním vedla družinu Navštívení P. Marie. V Savojsku a ve Francii založila 87 klášterů.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz