Dnes je úterý 16. července 2019   ::   svátek má Jindřich   ::   světec dne Panna Marie Karmelská

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

16. července 2019

Panna Marie Karmelská

Její jméno pochází od hory Karmel, jejíž krása je v Písmu sv. oslavována několikrát. Na této hoře od nejstarších křesťanských dob vedli poustevníci kající život a uctívali Rodičku Boží. Na zač. 13. století tam byl založen řeholní řád. Za vlády sultána Kamela byli Karmelité nuceni svatou zemi opustit a r. 1245 se sešli v Anglii, kde zvolili hlavním představeným Šimona Štoka, který žil 30 let na poušti v dutině stromu a P. Maria jej poslala, aby vstoupil do řádu. Při dalším zjevení mu dala škapulíř se slovy: "Vezmi toto roucho, je to známka spásy, záruka pokoje a věčného závazku. Kdo v tomto rouchu zemře, nezakusí věčného ohně."

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz