Dnes je úterý 17. září 2019   ::   svátek má Ludmila   ::   světec dne sv. Robert Bellarmin, biskup a učitel církve

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

17. září 2019

sv. Robert Bellarmin, biskup a učitel církve

+ r. 1621

V mládí vstoupil do Tovaryšstva Ježíšova. Studoval v Římě, v Padově a v Lovani v Belgii, kde se stal profesorem. Po návratu do Itálie vyučoval v koleji v Římě. Věnoval se zejména anglickým a německým studentům, které doma čekala polemika proti učení protestantů. I jako kardinál pokračoval ve svém životě zasvěceném studiu, modlitbě a skutkům křesťanské lásky. Byl příznivcem vědce Galilea. Byl obžalován z bludů a ohradil se s čistým svědomím a s vyrovnanou pevností v díle nazvaném "Apologie". Poslední léta života věnoval dílu "Umění dobře zemřít". Nejmenší jeho knížkou, která se vydá do kapsy, je stručné vydání souhrnu celého křesťanského učení, katechismu.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz