Dnes je 24. března 2019   ::   svátek má Ivona   ::   světec dne sv. Kateřina Švédská, řeholnice

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

24. března 2019

sv. Kateřina Švédská, řeholnice

+ r. 1381

Narodila se jako dcera švédského knížete Ulfa a jeho manželky sv. Brigity. Vychována byla v klášteře a na přání rodičů se provdala za Egharda, s nímž učinila slib zdrženlivosti a zachování panenství. Její matka založila řád "Spasitele světa" a odešla do Říma, kam ji Kateřina se svolením manžela r. 1348 následovala. V Římě dostala zprávu o smrti manžela a provázela pak svou matku na pouti do Svaté země. Když se vrátily, její matka zemřela, i zavezla její tělo do Švédska, kde ji ve vadsténském klášteře pohřbila a sama vstoupila do řádu Spasitele světa. Brzy po návratu těžce onemocněla a zemřela ve věku 51 let.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz